Kurs Dolar kanadyjski (CAD) w DOBRYKANTOR.PL


Wymień Dolar kanadyjski online

Kurs kupna

Kurs sprzedaży

2.9189 PLN 2.9449 PLN 
Sprzedaj CADKup CAD

Wykres kursu CAD

Archiwalne kursy dolara kanadyjskiego wg. NBPMinimalna kwota wymiany dolara kanadyjskiego to 100 jednostek.

Kurs dolara kanadyjskiego (CAD) jest ściśle powiązany z gospodarką sąsiedniego państwa - Stanów Zjednoczonych Ameryki. Ponadto warto mieć na uwadze, iż Kanada jest jednym z krajów, które opierają swoją gospodarkę o eksport surowców – dlatego też CAD nazywany jest walutą surowcową. USA jako kraj będący liderem w zużyciu ropy naftowej, jest dla kanadyjskiej waluty bardzo ważnym czynnikiem, decydującym o wysokości kursu dolara kanadyjskiego. CAD jest uznawany za oficjalną walutę wyłącznie na terytorium Kanady.

Aktualnie CAD należy do czołówki na rynku walutowym i plasuje się na siódmym miejscu. Jego emitowaniem zajmuje się Bank of Canada, który odpowiedzialny jest także za politykę monetarną. W obiegu znajdują się monety o nominałach: 5, 10, 25, 50 oraz banknoty o nominałach: 5, 10, 20, 50,100.

Czy wiesz że:

  • 1817r. – pierwsze dolary kanadyjskie zostały wprowadzone do obiegu przez Bank Of Montreal.
  • Od 11.2011r. Bank of Canada wprowadzał nowe plastikowe banknoty (między innymi ze względów bezpieczeństwa).
  • Najniższy kurs dolara kanadyjskiego do złotówki po 2000r. zanotowano 05.08.2008r. Był to poziom 1,9944 wg. tab. NBP.
  • 3,4449 – to najwyższy kurs dolara kanadyjskiego do złotówki po 2000r. wg. tab. NBP. Było to 05.01.2012r.
  • Nieoficjalna nazwa waluty brzmi „loonie”, co zostało zaczerpnięte z potocznej mowy i odnosi się do wodnego ptaka wędrownego („common loon”), który znajduje się na jednodolarówce.

Serwis Dobrykantor.pl zapewnia zawsze aktualny kurs dolara kanadyjskiego (CAD). Załóż bez dodatkowych opłat konto już dzisiaj i uzyskaj bardzo atrakcyjny rabat w wysokości 20% na pierwszy miesiąc*. Bez limitu wymian i kwoty.


Odbierz 20% rabatu