Zlecenia automatyczne – czyli jak ułatwić sobie życie? | DobryKantor.pl

kartki kalendarza

Internetowy kantor DOBRYKANTOR.pl posiada w swojej ofercie kilka, przez wielu z Was nieodkrytych rozwiązań, które w dużym stopniu mogą uprościć codzienne obcowanie z wymianą walut. Jednym z nich są ZLECENIA AUTOMATYCZNE.

A cóż to takiego? – zapytacie. To nic innego jak proste dyspozycje, składane w formie krótkiego formularza, pozwalające na wykonanie transakcji w momencie kiedy zostaną spełnione podane przez Was warunki. Inaczej mówiąc – możecie powiedzieć naszemu systemowi jak, kiedy i dlaczego ma wymienić Wasze pieniądze.

Przekonajcie się sami! Zalogujcie się na wasze konto na DOBRYKANTOR.pl

W menu po lewej stronie znajduje się zakładka “ZLECENIA AUTOMATYCZNE”. Mamy tu listę złożonych przez nas zleceń, możemy również utworzyć nowe. Po kliknięciu przycisku "DODAJ ZLECENIE +" pojawi się krótki formularz, za pomocą którego definiujemy warunki wykonania transakcji.


Pierwszy krok to wybór kierunku transakcji. Decydujemy czy chcemy kupić czy sprzedać walutę. Następnie wybieramy jaki warunek musi zostać spełniony. Mamy do wyboru trzy opcje:

  • Jednorazowo, w konkretnym dniu.
  • W konkretnym dniu, co określony okres czasu.
  • W momencie kiedy kurs osiągnie określony poziom.

Kolejnym krokiem jest wpisanie żądanej kwoty i wybór waluty. Powinniśmy jeszcze określić, czy nasze środki po wymianie powinny trafić na wybrane konto bankowe, czy też mają pozostać w naszym portfelu na DobryKantor.pl. W przypadku kiedy chcemy, by pieniądze zostały przelane bezpośrednio na konto, mamy możliwość zdefiniowania własnego tytułu płatności.

Gotowe? Już prawie koniec. Dalsze postępowanie zależy od wyboru, jakiego dokonaliśmy wcześniej:

  • Jednorazowo, w konkretnym dniu: wybieramy dzień i godzinę realizacji transakcji. Możemy również określić, czy system ma nam przypomnieć o zaplanowanej operacji odpowiednio wcześniej.
  • W konkretnym dniu, co określony okres czasu: ustawiamy daty graniczne dla całego cyklu (od/do), wybieramy metodę powtarzania (codziennie, co tydzień, dwa lub miesiąc) i również określamy, czy chcemy być odpowiednio wcześniej powiadomieni.
  • W momencie, kiedy kurs osiągnie określony poziom: tutaj wystarczy wpisać interesujący nas kurs. Wymiana nastąpi w momencie, kiedy kurs osiągnie wpisaną przez nas wartość lub będzie wyższy (w przypadku sprzedaży) i niższy (w przypadku, kiedy planujemy kupić daną walutę).

Ostatnią rzeczą, o jakiej musimy pamiętać, to zasilenie swojego portfela odpowiednią kwotą waluty, która ma zostać wymieniona.


ZLECENIA AUTOMATYCZNE IDEALNIE SPRAWDZAJĄ SIĘ W PRZYPADKU:

  • Spłaty okresowych zobowiązań (kredyt walutowy).
  • Planowania realizacji przelewu zagranicznego w przyszłości (należy wówczas pamiętać o doliczeniu do wymienianej kwoty równowartości w walucie opłaty za przelew – 5 zł. dla EUR i 10 zł. dla pozostałych walut).
  • W momencie, kiedy Twoje środki czekają na lepszy kurs, a nie masz czasu, by uważnie śledzić notowania na rynku.
Powrót do listy artykułów