Czy opłaca się korzystać z kantorów internetowych - opinie, jaki wybrać? | DobryKantor.pl

Klient oceniający usługę

Czy opłaca się korzystać z kantorów internetowych? Jakie są opinie na ich temat, który z nich wybrać?

Wymiana walut online na stałe weszła już do usług dostępnych w sektorze finansowym. Najstarsze kantory internetowe działają na polskim rynku od blisko dekady. Powstały jak alternatywa dla drogiej wymiany bankowej i tradycyjnej wymiany w kantorach stacjonarnych i z tego zadania wywiązały się wzorowo.

Z upływem czasu platformy wymieniające walutę w Internecie poszerzyły swoją ofertę o nowe usługi między innymi przelewy międzynarodowe, zlecenia automatycznej wymiany, potwierdzenia SMS i wiele innych przydatnych funkcji.

Pomimo kontrofensywy, jaką przypuściły banki, które z czasem przystosowały swoje systemy do bezgotówkowej wymiany waluty, kantory internetowe ciągle pozostają liderem, jeśli chodzi o cenę i koszt przesyłania wymienionych środków. Dużą przewagą serwisów wyspecjalizowanych w transakcjach walutowych, jest fakt, że atrakcyjne kursy są dostępne dla każdego, już od stu jednostek danej waluty. Kolejny plus to darmowe przelewy wymienionych środków do wszystkich banków w Polsce i przelewy międzynarodowe w niskiej, stałej opłacie, niezależnej od wysokości przekazu.

Jaki kantor internetowy wybrać – opinie.

Klienci kantorów internetowych jako najważniejsze dla nich wymieniają trzy czynniki:

  • bezpieczeństwo,
  • atrakcyjne kursy,
  • czas realizacji transakcji.

Dlatego warto dokładnie sprawdzić historię danej instytucji: jak długo istnieje, jakie są opinie Klientów, które już korzystały z usług danego serwisu, jak marka wygląda w mediach społecznościowych, czy jest prowadzona w jasny i przejrzysty sposób.

Dużym plusem jest posiadanie przez kantor również stacjonarnych punktów wymiany walut – wówczas jego działalność jest pod nadzorem NBP. Obliguje to spółkę będącą właścicielem kantoru do dbania o przestrzeganie aktualnych przepisów prawa dewizowego.

Według opinii użytkowników istotne jest również częste odświeżanie obowiązujących kursów, tak aby zawsze były one aktualne i zgodne z sytuacją na rynku. Standardem jest tutaj podawanie nowych notowań co kilkanaście sekund. Koniecznie trzeba sprawdzić również wysokość spreadu, czyli różnicy pomiędzy kursem zakupu i sprzedaży. Internetowe platformy wymiany walu zazwyczaj operują w zakresie kilku groszy, w przeciwieństwie do banków, czy kantorów stacjonarnych, których marża zaczyna się od kilkunastu groszy.

Dobry internetowy kantor powinien mieć w swojej ofercie szeroki wachlarz walut i współpracować z jak największą ilością banków – zapewnia to płynność obsługi i krótki czas oczekiwania na realizację transakcji. Średnio operacja powinna zostać wykonana w ciągu 20 minut.

koniec wpisu

Powrót do listy artykułów